Skip to main content

Кабінет інфекційних захворювань

Одним із структурних підрозділів КНП «Міська поліклініка № 26» ХМР є кабінет інфекційних захворювань, який знаходиться на 4-му поверсі, каб. №98.

Роботу відділення забезпечує кваліфікований медичний персонал:

  • лікар інфекціоніст: Косячова Олена Валентинівна, вища категорія;
  • сестра медична: Коваль Ганна Валеріївна.

Виконується забір матеріалу для дослідження при різних інфекційних і паразитарних захворюваннях, при проведенні протиепідемічних заходів (контактним з носієм або хворим на інфекційне або паразитарне захворювання), з профілактичною метою при проходженні щорічного проф. огляду і т.д.

Лікар кабінету веде роботу по виявленню, реєстрації та лікування хворих на різні інфекційні хвороби, організовує проведення заходів в епідемічному осередку, здійснює методичне керівництво з питань інфекційної і інвазійних патології, проводить диспансерне спостереження за людьми, які перехворіли, що страждають хронічними формами інфекційних хвороб, а також за бактерії і паразитоносіїв, які приїхали з жарких країн і місцевостей, неблагополучних з особливо небезпечних інфекцій.

Основними завданнями лікаря-інфекціоніста є проведення організаційно-методичної роботи та забезпечення кваліфікованої консультативної допомоги по ранньому виявленню та лікуванню хворих на інфекційні та паразитарні захворювання, які проживають в районі діяльності поліклініки, а також робітників і службовців прикріплених підприємств.
Робота лікаря здійснюється в тісному зв’язку з дільничними лікарями, іншими лікарями-спеціалістами, лікарями інфекційних стаціонарів, фахівцями СЕС. Профілактика інфекційних хвороб, своєчасне їх виявлення, лікування та доліковування з використанням всіх можливостей – це ланки єдиного ланцюга.

Для первинної діагностики вірусного гепатиту будуть потрібні:

  • аналіз крові загальний;
  • загальний аналіз сечі;
  • біохімія крові (білірулін загальний і прямий, аланінамінотрансфераза-АЛТ, аспаратат амінотрансфераза-АСТ, гамма-глютамілтрансферази-ГГТП, лужна фосфатаза-ЛФ, тимолова проба);
  • протромбіновий індекс-ПТІ;
  • амілаза сироватки та інші;
  • онкомаркер – альфафетопротеин – АФП (для ХВГ В);
  • специфічна діагностика гепатиту В: методом ІФА (кров на HBsAg, HBeAg, IgG до HBeAg, IgM і G до HBcorAg); методом ПЛР (кров на DNA-HBV якісно і кількісно);
  • специфічна діагностика гепатиту С: методом ІФА (кров на IgM до HCV, IgG (NS3,4,5Ag) до HCV); методом ПЛР (кров на RNA-HCV кількісно, ​​якісно, ​​генотип);
  • УЗД органів черевної порожнини (печінка, селезінка, підшлункова залоза, жел / міхур);
  • Оцінка ступеня фіброзу: лабораторні ісследвоанія (фибро / актітест, фібромакс); дослідження апаратом «Фіброскан», пункційна біопсія печінки за показниками.

Для первинної діагностики ВІЛ-інфекції потрібно:

  • Дослідження крові на антитіла до ВІЛ методом ІФА з подальшим (при 2-Жди позитивному результаті) дослідженні в імуноблоті. Далі визначається вірусне навантаження методом ПЛР кількісно (вже в спеціалізованій лабораторії Центру СНІД);
  • При виявленні ВІЛ-антитіл проводиться повне обстеження пацієнта: загальні аналізи крові, сечі, біохімія, кров на антитіла до інфекцій (герпетична, цитомегаловірусна, токсоплазмоз), консультації фахівців (невропатолог, ЛОР, окуліст, терапевт, хірург, уролог), УЗД- дослідження внутрішніх органів, ЕКГ.

Всі результати проведених досліджень зберігаються в індивідуальних картах пацієнтів обов’язково в кабінеті інфекційних захворювань, при ВІЛ-інфекції – в сейфі. Тобто доступ до карток має тільки довірений лікар-інфекціоніст.

Результати соціально-значущих інфекцій без спостереження і при диспансерному спостереженні у лікаря.